Piękna duża, gruba  świeca ołtarzowa biała z aplikacją Jezus Miłosierny.

Długość 26 cm

Szerokość 6,5 cm!

Stabilna, zapewnia wiele godzin palenia. Z powodu dużej szerokości może stabilnie stać na ołtarzyku nawet bez lichtarza. Idealna do użytku domowego jak i do kościoła

Zapalona świeca towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Po raz pierwszy zapalamy ją dziecku podczas Chrztu Św., później podczas Komunii Świętej, a także w szczególnych chwilach życia. Jest z nami także podczas ostatniej drogi w znaku gromnicy. Symbol świecy najbardziej wyrazisty jest podczas Wigilii Paschalnej. Zapalony paschał wnoszony do ciemnego kościoła symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa.

Zapalona świeca oznacza również chrześcijanina, który płonie Jezusowym światłem. Realizuje zawołanie Chrystusa: „Wy jesteście światłością świata”. Światłością bijącą ze świecy. A świeca nie uchyla się przed niczym, ale stoi wyprostowana na całą wysokość, jest czysta i dostojna – napisał ks. Romano Guardini wybitny  teolog.

Światło jest też symbolem pamięci. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych na grobach naszych bliskich zapalamy znicze. Chcemy zapewnić naszych bliskich, że w naszej pamięci są zawsze żywi, a modlitwą upraszamy dar zbawienia. Światło jest bowiem symbolem życia oraz władzy Boga nad nami i światem. W hymnie Exsultet czytamy, że światło świecy raz na zawsze rozprasza ciemności nocy, grzechu i już dzisiaj „łączy się ze światłami nieba”.

Przy zakupie świecy proszę nie wybierać listu poleconego ekonomicznego lub priorytetu gdyż produkt nie zmieści się do koperty.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
Captcha

ŚWIECA OŁTARZOWA Z APLIKACJĄ Jezus Miłosierny

  • Kod Produktu: ŚWIECA
  • Dostępność: W magazynie
  • 50,00 zł

  • Bez podatku: 40,65 zł

Tagi: ŚWIECA OŁTARZOWA Z APLIKACJĄ Jezus Miłosierny