Duży medalik  Niepokalanej - Cudowny Medalik wykonany ze srebra próby 925 - OKSYDOWANY

Srebro oksydowane zwiększa trwałość wyrobu, a konkretnie odporność na utlenianie, dzięki czemu powstrzymuje niekorzystne zmiany zachodzące w wyglądzie srebrnej biżuterii.

UWAGA!!! TO JEST DUŻY MEDALIK ( raczej męski )

Wymiary:

Wysokość z kółkiem bez zawieszki ok. 3,7 cm/ z zawieszką ok. 5 cm

Średnica ok. 2,4 cm

Jest naprawdę duży, wszystkie elementy wyraźne

Waga od ok. 10,5 g do 11,8 g (w zależności od partii)

Wzór Cudownego Medalika

W związku z dyskusjami, które dotyczą pięcioramiennych gwiazdek na Cudownym Medaliku, przypominamy, że były one takie od początku, zgodnie z Bożym zamysłem.

Maryja podczas objawienia się św. Katarzynie Labouré nie tłumaczyła jej, jak ma wyglądać medalik, lecz ukazała jej jego obraz. Jeśli więc na medaliku gwiazdy mają po pięć ramion, była to Jej wola. Gwiazdy na Cudownym Medaliku były od chwili jego pierwszego wybicia pięcioramienne.

W starożytności gwiazda pięcioramienna (pitagorejska) była uznawana podobnie jak okrąg za figurę doskonałą, ponieważ niemającą początku ani końca (rysuje się ją jednym pociągnięciem ręki). Pierwsi chrześcijanie przejęli ją i odnieśli do Chrystusa, Alfy i Omegi. Gwiazda pięcioramienna wskazywała też na pięć ran naszego Pana.

Niepokoje związane z gwiazdą pięcioramienną wynikają z niewiedzy oraz z lęków. Symbolom funkcjonującym w chrześcijaństwie (np. krzyż) nikt i nic nie jest w stanie nadać innej treści i sprawić, żeby szkodziły one wiernym, ponieważ moc nadaje im sam Bóg. A nikt nie jest potężniejszy od Niego. Przekonanie o złej mocy może być związane z symbolami „pogańskimi”, lecz nie z chrześcijańskimi. Jeżeli masoneria zaczęła posługiwać się gwiazdą pięcioramienną, to nie możemy wyrzekać się chrześcijańskiej symboliki owej gwiazdy i z niej rezygnować, ale należy się jej jeszcze mocniej trzymać – tak jak czynimy to w przypadku krzyża.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
Captcha

Medalik srebrny Matka Boża Niepokalana DUŻY oksydowany

  • Kod Produktu: SREBRO
  • Dostępność: W magazynie
  • 148,01 zł

  • Bez podatku: 120,33 zł

Tagi: Medalik srebrny Matka Boża Niepokalana DUŻY oksydowany